Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri

İsteklerinize karşılık verebilecek bir portföy sitesi oluşturmanın en kolay yolu WordPress’tir. Açık kaynaklı WordPress Topluluğu size; yardımcı olabilir, tatlı bir tema kurdurabilir hatta portföyünüzü ele almak için ücretsiz eklentiler bulmayı çok kolaylaştırır. Harika bir site tasarlamanın bir parçası bu eklentilerdir. Bu yazımızda sizlere “en iyi 10 WordPress Portföy Eklentileri’ ni” derledik. Bu eklentilerin tümü tamamen […]

İsteklerinize karşılık verebilecek bir portföy sitesi oluşturmanın en kolay yolu WordPress’tir. Açık kaynaklı WordPress Topluluğu size; yardımcı olabilir, tatlı bir tema kurdurabilir hatta portföyünüzü ele almak için ücretsiz eklentiler bulmayı çok kolaylaştırır. Harika bir site tasarlamanın bir parçası bu eklentilerdir.
Bu yazımızda sizlere “en iyi 10 WordPress Portföy Eklentileri’ ni” derledik. Bu eklentilerin tümü tamamen kullanılabilir ve WordPress’in en son sürümü ile çalışır.
Portfolio Post Type

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Eklentiyi nasıl kuracağınızı zaten biliyorsanız, muhtemelen özel posta türlerinin nasıl yapıldığını biliyorsunuzdur. Ancak, WordPress’i kullanarak bir portföy sitesi açan pek çok kişi kodlayıcı değildir.
Bu Portföy Tipi’ nde yazı eklentisi ücretsiz ve kurulumu kolaydır. Devam etmek için biraz iş gerektirse de, kodlama gerektirmez. En büyük öğrenme eğrisi, portföy girişlerini eklemek ve düzenlemek için kontrol paneline uyarlamaktır.
Easy Portfolio

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Tam WordPress eklenti deneyimini istiyorsanız, Easy Portföy’ ü deneyin. Portföy, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için etkileşimli bir deneyim sağlamaya kendini adamıştır. Her şey arka kısımdaki giriş alanları ile çalışır. Sadece portföy içeriğinizi ekleyin ve bazı verileri doldurduktan sonra “kaydet”’ e basın. Oradan sağlanan kısa kodu sayfanıza ekleyin. Bu WordPress’ te muhtemelen en kolay seçeneklerden biridir.
Portfolio & Gallery

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Görsel iş yapan herkes, ızgara tarzı bir portföyden yararlanabilir. Portfolio & Gallery eklentisi tam da bunun içindir ve iyi çalışıyor, çünkü bir düzineden fazla benzersiz “ızgara formatı” ile birlikte geliyor. Her biri, tembel yükleme, duvar biçimlendirme veya özel sayfalandırma çubukları gibi kendine özgü özelliklere sahiptir. Ayrıca, bu özellikleri ihtiyaçlarınıza göre karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.
Demo bağlantıların listesini kontrol etmek için eklenti sayfasını ziyaret etmelisiniz. Burada sitenizin ihtiyacına göre bir eklenti bulabilirsiniz.
TLP Portfolio

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
TLP Portfolio eklentisi, buradaki en basit seçeneklerden biridir.
Bu eklentiyle birlikte, ızgara özellikleri ve sayfa düzenleri için bir miktar özel stil elde edersiniz. Aralarında farklı kısa kodlar kullanarak ve görüntülemek istediğiniz portföy galerisini hedefleyerek geçiş yapabilirsiniz. İlk başta kafa karıştırıcı gibi görünebilir ama oldukça kolaydır. Bu eklentiyi hareket halinde görmek için tanıtım videolarına göz atabilirsiniz.
Visual Portfolio

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Visual Portföy eklentisi aslında tam aradığınız eklenti olabilir. Tek bir kod satırına dokunmadan arka taraftaki nesneleri hareket ettirebileceğiniz eksiksiz bir portföy düzenleyicisi sağlar. İçerdiği özelliklerde “sonsuz kaydırma veya daha fazla kaydırma” gibi gezinme kolaylığı sağlayan özel filtrelemeler de bulundurur. Demoya bakarak fikir edinebilirsiniz. Bu eklentinin ücretli sürümü de var ama çoğu insan için ücretsiz seçeneği de yeterli.
Advance Portfolio Grid

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Advance Portfolio Grid işinizi göstermek için sadece bir ızgaraya dayanır. Bu görsel olmayan bir iş yerine, görsel bir çalışma yaparsanız onu çok daha faydalı bulacağınız anlamına geliyor. Yine de, portföy düzeni, özelleştirilebilecek kadar temiz ve kolaydır. Ayrıca projelerinize şirket, stil, tarih vb. göre filtreleme yapmak için etiket ekleyebilirsiniz. Nasıl çalıştığını görmek için eklentinin örnek videosuna bakabilirsiniz.
Behance Portfolio Manager

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Bazı tasarımcılar ve dijital sanatçılar eserlerini Behance‘ de yayınlamayı severler. Tamamen ücretsiz bir portföy / ağ sitesidir ve çevrimiçi ortamda yaratıcı çalışmaların paylaşıldığı en iyi yerlerden biridir. Behance Portföy Manager eklentisi sayesinde, tüm çalışmalarınızı Behance’ den WordPress web sitenize hızlıca aktarabilirsiniz.
Responsive Filterable Portfolio

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Hem tamamen filtrelenebilir hem de tamamen duyarlıdır. Responsive Filterable Portfolio , tamamen ücretsiz ve muhteşemdir. Göz korkutucu olmadan, portföyünüzde size kontrol sağlayan mükemmel bir panoya sahiptir. Bu, tam olarak anlamak için görmeniz gereken bir eklentidir, bu yüzden kafanızda fikirler canlanmadan önce demo videolarına bakmalısınız.
Portfolio Manager Lite

Ücretsiz WordPress Portföy Eklentileri
Portfolio Manager Lite, şık olmasıyla birlikte kullanımı kolay ve eğlenceli bir eklentidir. Her şeyin nasıl çalıştığını öğrenmek çok uzun sürmez. Demo sayfasında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu eklenti ücretsizdir ama size ücretli sürüme geçmeniz için mesaj göndereceklerdir, ücretsiz sürümü gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılar. Bu eklenti, kendi başına çalışacak kadar güçlüdür ve tüm portföy ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok özellik elde edersiniz.
Bu yazımızda sizlere Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Portföy Eklentilerinden bahsettik. Siz de düşüncelerinizi yorum kısmından belirterek mutfağa katkıda bulunabilirsiniz.