Şirket Olarak Forum Üzerinden Alışveriş Yapmak Hakkında

Bir ticaret şirket sahibiyim, forum üzerinden yada bu gibi diğer platformlardan alışveriş yapıyorum sık sık. Örnek olarak bir makale alıyorum, basit bir makale değil mi? 3 Lirada olsa. Ama herneyse...

Bir ticaret şirket sahibiyim, forum üzerinden yada bu gibi diğer platformlardan alışveriş yapıyorum sık sık.
Örnek olarak bir makale alıyorum, basit bir makale değil mi? 3 Lirada olsa. Ama herneyse ben toptan alıyorum, 100 lira, 300 lira tutuyor. Yada hiç önemli değil, forum üzerinden 50 kuruşluk bir alışveriş yapıyorum.
Şirketimin banka hesabından, şahısa havale yapıyorum. Şahıs parasını aldı ve mutlu. Ancak benim şirketimin kasasından para çıkarmamı müşavirime açıklamam gerekiyor.
Gider pusulası makbuzu kesmem gerekiyor değil mi? Şahıstan TC Kimlik numarası yada vergi bilgileri istiyorum.
Ne yapacaksın bunları diyor. Açıklamama rağmen vermiyor. TC Kimlik numarasından kendisine bir şekilde zarar verebileceğimi düşünüyor.
Bu sebeple artık baştan söylüyorum, bak TC Kimlik isteyeceğim. Bu pusulayı kesmem lazım.
10 İşlemden 7si başarısız oluyor. İnsanlar kimlik ve vergi bilgilerini vermekten korkuyorlar.
Halbuki benim bu makbuzu kesmem, benimle müşavirim arasında, bu insana hiçbir zararı yok. Hayatı boyunca karşısına çıkmayacak.

Ben hiçbir işimi illegal yapmıyorum. İş yaptığım her ülkede her devlete kısa yol aramadan vergimi tam bir şekilde ödüyorum.
Eğer buraya kadar yazdıklarımı okuduktan sonra, haklısın ve sen yanlış birşey yapmıyorsun yada gider pusulası yada fatura kesmene gerek yok diyorsanız. (Türkiye'deki sistem ile ilgili çok bir bilgim yok, Türkiye'de sadece subsidiary olarak şirketimizi açalı bir kaç ay oldu.)
O zaman insanları nasıl bilinçlendirebiliriz? Vergi bilgilerini, TC Kimlik numaralarını verdiklerinde bir zarar görmeyeceklerini onlara nasıl anlatırız?