Elektrik ve Elektronikçiler Yardımınız gerekiyor

Merhaba sevgili üstadlar, Umarım forumda elektrik ve elektronik'den anlayanlarınız vardır. Konunun adını tam olarak bilmediğim için bu şekilde Elektrik ve Elektronikçilerin dikkatini çekmek adına...

Merhaba sevgili üstadlar,

Umarım forumda elektrik ve elektronik'den anlayanlarınız vardır.
Konunun adını tam olarak bilmediğim için bu şekilde Elektrik ve Elektronikçilerin dikkatini çekmek adına başlığı bu şekilde yaptım.

İnternette net bilgiler bulunmamakla birlikte bulunan bilgileri okudukça kafam allak bullak olmuş durumda. Konuyu sizlere kısaca özetleyiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.


Konu akü ve inverter cihazı ile ilgilidir;

akü'lerin seri ve paralel bağlanması konusunu biliyorsunuzdur.

Buna göre bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

Şimdiden teşekkür ederim...

  1. Alacağım inverter Tam sinüs inverter olacaktır.
    bu inverter 5 KVA değerinde 4000 WATT çıkış veriyor.
    48 VOLT akü desteği var.
  2. Benim kullanacağım güç'leri hesap ettiğimde üzerine ekleme yaptıgım halde 3500 WATT çıkıyor.
  3. Bu inverter 48V destekliyor yani burada ben 12 VOLT 200 amper'lik akü'den 48 VOLT'u yakalamak için 4 adet kullanmak zorundayım.
  4. Ondan sonrakileri paralel bağlayarak akü'lere destek yapmak istiyorum ve 4 adet de seri yani toplamda 8 adet 12 VOLT 200 amperlik akü olacak.


Seri ve paralel konusuna tam hakim değilim.

3500 WATT / 220V yaptığımda 15 Ah (bu değer dakikalık mı saatlik mi değer bunu da bilmiyorum) değeri cıkıyor yani aküleri seri ve paralel bağlayarak kaç değerine ulaştırmış olacağız Yani bu aküler bize ne kadar süre elektrik sağlamış olacaktır? En az 2-3 saat elektrik alabileceğimiz sistem nasıl olacaktır? Sizlerin tavsiyesini ve bilgisini öğrenmek isterim.


Tekrar teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...


Link Devamı