Saldırı Güvenliği Kullanıyoruz, Şu Kadar Para Veriyoruz ( ? )

Merhaba arkadaşlar, Biliyorsunuz ki şu an internet üzerinden işlerini yürüten ve o kadar emek verip evine ekmek getiren bir çok kişi mevcut. Durum böyle olunca en büyük zafiyet bize zarar vermeye...

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz ki şu an internet üzerinden işlerini yürüten ve o kadar emek verip evine ekmek getiren bir çok kişi mevcut. Durum böyle olunca en büyük zafiyet bize zarar vermeye çalışanlar oluyor. Buna bir önlem almamız gerekiyor ve %95 hatta %99 ' luk bir kısım bu işi kendisi yapamıyor, bilmiyor bir firma ile çalışıyor. Çalıştıkları firma tamam işini iyi yapabilir ama benim gördüğüm kadarı ile şu kadar koruyoruz, şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz diye insanlardan güzel rakamlar alabiliyorlar. Bir suyu marketten 0,50 KRŞ alıyorsak bu suyu bir cafede gözümüze soka soka 2,00 TL olarak yazılıp bize iletilmesi insana koymuyor değil. Benim bu sektörde görmüş olduğum çoğu bu tarz yer mevcut ve ufak saldırıları bile engelleyerek, konuda bilgisi olmayan insanlardan bu ufak işler için bile güzel rakamlar koparabiliyorlar. Bu başlığı açma sebebim aslında birazda insanların bilinçlenmesi ve gerçekten biz korunuyoruz şu kadar her ay bütçe ayırdık, ödüyoruz güvenlik için diyen arkadaşlar varsa site adreslerini bana iletebilirlerse anlık test yapabiliriz. Ne kadar korunuyorlar, gerçekten korunuyorlar mı ? Ödedikleri miktar korumanın hakkını veriyor mu ? ... Merak etmeyin siteniz zarar görmeyecektir. Sadece saldırıya karşı sunucunuzun davranışını incelemenizi sağlayacağım. Cloudflare vs ekstra güvenlik falan fark etmez, merak eden arkadaşlar yazabilir..

NOT ; Lütfen gerçekten güzel rakamlar ödeyen arkadaşlar yazsınlar. Küçük miktarlar ile zaten bu tarz güvenlikler olmaz..


Link Devamı