Site açacağım, yardımınız lazım

Merhaba arkadaşlar, kendi yazılarımı paylaşabileceğim bir site açmayı planlıyorum. Bilmiyorum, yardımcı olabilecek çıkar mı ama sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Öncelikle ilk defa böyle bir...

Merhaba arkadaşlar, kendi yazılarımı paylaşabileceğim bir site açmayı planlıyorum. Bilmiyorum, yardımcı olabilecek çıkar mı ama sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Öncelikle ilk defa böyle bir işe girişiyorum ama hiç de kafam basmıyor değil, yatkınım yani bu işlere.

1. Sitemi wordpress tabanlı kurmak istiyorum, sade fakat işlevli bir tema (magazin olabilir) kullanmak istiyorum. Seo açısından uygun, google adsense reklam alanları iyi yerleştirilmiş, ücretli veya ücretsiz hiç fark etmez bildiğiniz bir tema var mı?
2. Ucuz ve kaliteli domain ile hostu nereden edinebilirim? Minimum hangi kalitede hosting tercih etmeliyim? (Godaddy domain 10 tl, ssl de 15 tl veriyor)
3. Sitemde SSL olmasını istiyorum, bunu ücretsiz veren firmalar varmış sanırım. Ücretli SSL almalı mıyım?

Arkadaşlar biliyorum, çok fazla soru sordum ama uzun süredir bu projeyi düşünüyorum. İlla ki biriler cevaplayacaktır, ilgilenen herkese çok ama çok teşekkür ederim şimdiden. ^_^^_^