460 Tane Kopya Makale'ye Nasıl Bir Yol İzlemeli ?

Selamlar arkadaşlar, bir arkadaşım başka bir esaf arkadaşının tavsiyesi üzerine *seo lu site *yaptırmış:) Tecrübe acı ve zor kazanılıyor malum. Sitene bir bakayım dedim, eleman yaptığı tüm siteler...

Selamlar arkadaşlar, bir arkadaşım başka bir esaf arkadaşının tavsiyesi üzerine seo lu site yaptırmış:)

Tecrübe acı ve zor kazanılıyor malum. Sitene bir bakayım dedim, eleman yaptığı tüm siteler wp, hepsine aynı xml&db basmış 460 yazı, 500 küsür katekori ve binlerce etiket, sadece firma adını adres ve telefonu değiştirmiş.

Şükür googleden gelen bir ceza yok wmt de ama aram sonuçlarında bu içeriklerde çıkmıyor. Muhtemel yakın bir algoritmik değişimde denk gelirse patlayacak.

Riski ortadan kaldırmak için tüm kopya içeriği silmeyi düşünüyorum, tema görünüm herşey kopya. İlk olarak Temayı daha hızlı güncel şartları karşılayan bir tema ile değiştireceğiz ve ardından spam kopya içeriği sileceğim.

Daha sonra Redirection tarzı eklentiler ile sildiğim sayfaların vereceği 404 hatalarına karşın hazırladığım 404 yönlendirmesini yapacağım.

Daha Sonra Celilcanın yazdığı chrome eklentisi ile google arama sonuçlarından eski içerikleri kaldıracağım, ne var ne yoksa.

Sonra özgün içerik girip indeks almayı bekleyeceğim ve bu arada Adwords ile destekleyeceğim, sosyal medya v.s

Atladığım yada yapmamı önerdiğiniz bir şey varmı ?
Yada daha kolayı