Yeni Bir Müşteri Gözüyle Turhost / Uzak Durun

Kendi konularında da şikayetimden bahsettim zaten, normalde dandik bir firma ile karşılaştığımda görmezden gelir, sadece şikayetimi yazar bırakırım ama köpek muamelesi gördüğümden ötürü bu firma ile...

Kendi konularında da şikayetimden bahsettim zaten, normalde dandik bir firma ile karşılaştığımda görmezden gelir, sadece şikayetimi yazar bırakırım ama köpek muamelesi gördüğümden ötürü bu firma ile yeni çalışacak insanlara vakitlerinden ve eforlarından tasarruf etmeleri amacıyla kendi deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle kod bilgim yok, zaten bu yüzden WP kullanıyorum. Tek bildiğim şeyler Google, yandex gibi takip kodlarını eklemek :) Bu güne kadar 2 ayrı firma ile daha çalıştım, en acemi olduğum dönemlerde bile (benden kaynaklı sorunlarda) dahi mutlaka yardımcı oldular.

Sitelerimde boombox kullanıyorum. Daha önce kullananlar ayarlarının ne kadar kapsamlı ve zor olduğunu bileceklerdir. 1 hafta uğraşıp, siteyi bir şekilde olmayan bilgilerimle adam ettim.

Sonra dün akşam Analytics kodunu eklerken "karşı tarafa yazılamıyor" gibisinden saçma bir hata aldım ve tüm php dosyam da kendiliğinden silindi.

Ticket açıp, sorunumu dile getirdim. Sorunumu adeta görmezden gelip benden fastest cache eklentisini durdurmamı istediler. Ben onu durduktuktan sonra başka bir cache eklentisi kurdular ve müşteri temsilcisi beyaz ekran hatası aldığımı söyledi. Eee zaten php dosyamı tamamen sildiğiniz için bu hatayı almam normal değil mi? Ticketimda konu tekrar başa dönünce ve 10 dakika da bir mesaj gönderen temsilci son attığım mesaja 1,5 saat vermeyince ben de durumu canlı destekten kendilerine ilettim. İletimin içinde ya sorunumla ilgilenin ya da ücret iadesi yapın diye kibarca talepte bulundum.

Bana yazılan tek şey önce; "Kontro ediyorum", daha sonra hiçbir açıklama yapılmadan "ücret iadesi için xxxx adresine mail atabilirsiniz" oldu.

Müşterisi çok bol galiba yeni müşterilere köpek gibi muamele yapıyor, ya da daha önce çalıştığım Türk firmaları işinin ehli, profesyonel firmalardı da ben bunlar gibilerine ilk kez denk geldim.

1 haftadan biraz daha fazla bir süremi çöpe attılar...