Dedicated Sunucu Kurulumu Hakkında

Merhaba Bulundugum firmada Fransa VDS fiyatı çok arttığı için Almanyadan kendim sunucu alacagım. Hetznerda bir sunucum daha var. Bunuda sitelerim icin alacagım. Ücret karşılıgı sunucu kurulumu...

Merhaba
Bulundugum firmada Fransa VDS fiyatı çok arttığı için Almanyadan kendim sunucu alacagım. Hetznerda bir sunucum daha var. Bunuda sitelerim icin alacagım.
Ücret karşılıgı sunucu kurulumu yapan varsa asagidaki islemleri ne kadarını gerçeklestirebilecekse, istedigi ücretle iletisime geçebilirmi.

Hetznerda ekran yani KVM talep edip kurmayı bilmeniz gerek. Sunucuya Centos + Trial cpanel kurulacak.

Bir sitem eski PHP 5.3.29 sürümlü kurulacak, cünkü yeni PHP sürümlerinde calısmıyor. Digeri içinse "PHP 5.5.0+ (PDO, PDO_MYSQL, GD Library, cURL) and MySQL 5.0+" özellikli olarak kurulum yapılacak. Yani iki farklı PHP sürümü bulunacak sekilde Dedicated sunucuyu VDS gibi ikiye böleceksiniz. Şimdi bazı kisiler iki farklı VDS ye gerek kalmaksızın tek Cpanelden eski 5.3.29 ve yeni tüm PHP sürümlerini halledebiliriz yazabilir. Bana oda uygun, ama eğer tüm PHP sürümlerinin çalısması icin Cloudlinux gibi ücretli eklentiyle yapacaksanız gerek yok. Ben sunucu firması degilim. Birde Aylık Cloudlinux a ödeme yapamam.

VDS kurulumu icin VMware ESXi kullanıyorlar galiba. Yapacak kişi daha iyi bilir.
Şubat ayında eski PHP 5.3.29 kurulumunu bir arkadaşımıza yaptırmıştım R10 dan. Easy Apache 3 ile PHP 5.3.29 ü sorunsuz kurmustu. Bir şekilde eski Cpanel sürümünü kurarak halletmisti. Eğer bu konuda bilginiz yoksa, Dedicated sunucuyu VDS gibi ikiye bölüp. eski PHP 5.3.29 gerekene Centos kuruptada bırakabilirsiniz. Bende bilgileri o arkadasımıza iletip yine eski PHP li olarak VDS yi ona kurdururum. Ama yeni PHP li VDS yi ve yukarıdaki işlemleri, işi alacak kişi kurar. Litespeed filan istemiyorum. Optimize yapanlar genelde otomatik kuruyor böyle birşeye ihtiyacım yok.

Eski PHP li İlk Kuruldugunda:
https://i.hizliresim.com/y04b5y.png