E-Ticaret Sitesi Yaptırılacaktır.

Selamlar, Mobilya ürün satışı yapabileceğimiz e-ticaret sitesi yaptırılacaktır. Daha önce opencart ve kiralık sistemler kullandık. Ancak randımanlı geri dönüş alamadık. Themeforest üzerinden tema...

Selamlar,

Mobilya ürün satışı yapabileceğimiz e-ticaret sitesi yaptırılacaktır. Daha önce opencart ve kiralık sistemler kullandık.
Ancak randımanlı geri dönüş alamadık. Themeforest üzerinden tema aldık, istediğimiz düzenlemeler kısmen yapılabildi. Bu da görsel olarak bizi tatmin etmedi.
Beklentilerimiz kısaca şu şekilde.

1. Tasarım olarak şık ve anlaşılır olmasını istiyoruz. Kullanıcı dostu olmalı. Gerekirse tasarımlarını psd olarak hazırlayabiliriz. Sadeleştirmek kaydıyla N11 tipi bir tasarım olabilir.
2. Responsive olmalı. Siteye mobilden giriş yapıldığında header kısmında bulunmasını istediğimiz elemanlar var. Görseller, çözünürlüğe uygun olarak optimize olmalı. Piksellerin bozulmamaları, sitenin doğru kontrol edilebilmesi, menünün mobilde kullanışlı olması vb. kriterlerimiz var. Bazı siteler mobil arayüzde curcunaya dönüyor, başta da belirttiğimiz gibi şık ve anlaşılır olmalı.
3. Çoklu dil desteği ve çoklu para birimi olmalı. Türkçe/İngilizce/Arapça dilleri ve Lira/Dolar/Euro para birimleri olmalı. Para birimleri lokasyona göre otomatik tanımlanmalı. Ürün ekleme ve statik sayfaların düzenlenme alanlarında hata oranını minimumda tutabilmek adına tab menu kullanılarak çoklu dil veri girişlerini kolayca yapabilmeliyiz. tab menü dışındaki pratik seçeneklere de açığız.
4. Birkaç firmadan xml ile ürün çekeceğiz. Henuz xml yapıları elimize ulaşmadı ancak stabil çalışan bir yapı taraftarıyız. Sürekli arıza çıkaran, xml import/export işlemlerinde hata veren yazılım ile uğraşarak vakit kaybetmek istemiyoruz.
5. SMS marketing ve mailing için uygun olmalı. Gerekirse mx düzenlemeleri ve smtp kayıtları konusunda destek verilmeli. Gönderdiğimiz maillerin inbox'a düşmesi gerekiyor. Formaliteden mailing yapmayacağız.
6. Siteyi kendi sunucularımızda barındıracağız. Kiralama veya dosyaların bir kısmının hizmet verecek arkadaşta bulunmasını istemiyoruz. Sitenin tüm elemanları bize ait olmalı.
7. Anlaşma sağlanıp işlemler tamamlandıktan sonra teknik destek verebilen kişiler/firmalarla çalışmak istiyoruz. Müdahale sürelerinin çok uzun olmaması gerekiyor. Gerektiğinde telefonla da iletişime geçebilelim.
8. Native aplikasyona uygun alt yapı olursa memnun oluruz. Site tamamlandıktan kısa süre sonra aplikasyonları da hazırlayıp marketlere yükleyeceğiz. Webview düşünmüyoruz.
9. Sitenin raporlama alanı detaylı olmalı. Kullanıcı hareketlerini takip ederek reklam stratejilerimizi belirleyeceğiz.
10. SEO'ya uygun olmalı. İndexleme sorunu yaşamamalıyız.
11. Sosyal medya etkileşimleri sağlıklı çalışmalı. SM kullanarak kayıt olmak, yeni ürün eklendiğinde SM hesaplarımızda anında paylaşımlar yapılması, SM üzerinden yapılacak satışlar için sistemin doğru bir biçimde senkronize olabilmesi gerekiyor.
12. Uluslararası satış yapılacak. Buna uygun pos ve kargo sistemi olmalı.
13. Fatura çıktısını kolayca alabilmeyiz. Nokta vuruşlu klasik printerler için hazır şablonlar kullanılabilir.
14. Sistem üzerinden bayilik verebilmeliyiz.

Şimdilik beklentilerimiz bu şekilde.
Bu siteden sonra bir başka konseptte farklı e-ticaret girişimlerimizde olacaktır. Dil yapısı dışında bir e-ticaret sitesinde olması gereken optimum özellikleri istediğimizde fiyatların çok abartılı olmamasını talep ediyoruz.
Hızlı geri dönüş için mail ve/veya whatsapp üzerinden iletişime geçmenizi bekliyoruz. Site üzerinden gönderilen mesajlara da gün içinde geri dönüş yapılacaktır.
info@ufukalbayrak.com
5078423400

İyi çalışmalar dilerim.