Merhaba; Kayıtsız Üye , Lütfen Forum Kurallarına Uyunuz..

Üye Etiketleme Listesi

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rusça Kursu Arıyorum

 1. #1
  Status
  Offline
  Uzaklaştırılmış Üye
  Üyelik
  Jul 2018
  Mesajlar
  79
  Konular
  79
  Thanks
  0
  Beğenilmiş
  0
  Adı Geçen
  0 Adet Yazı
  Etiketlendiği
  0 Adet Yazı

  Rusça Kursu Arıyorum

  Rusça Kursu- Rusça Özel Ders

  Kökeni Slav dillerine uzanan Rusçada, eski dilden aktarılan pek çok sözcük kullanılmaya devam ediyor. Bu dil ile ilgilenenler, Rusçada Kiril Alfabesinin kullanıldığı da bilirler. Peki bu alfabenin tarihçesini biliyor musunuz? Birkaç cümle ile söz edecek olursak, Kiril adıyla tanınan Bulgar eğitimci Konstantin ve Metodius kardeşler Slavlar için Glagol Alfabesini ürettiler. Fakat bu alfabe Slav dili için kullanışsızdı. Bu nedenle yeni Kiril Alfabesini oluşturdular. Günümüz Rus stilindeki Kiril Alfabesinde 33 harf vardır. Rusçada vurgu çok önemlidir ancak sözcüklerde vurgunun belli bir yeri yoktur. Bu nedenle Rusça kursu ya da diğer eğitimlerinizde sözcükleri öğrenirken vurguyu ve telaffuzu -kelimelerin okunuşu vurgunun bulunduğu yere bağlı olarak değişebilir- doğru öğrenmeniz gerekir. *Dünya üzerinde en çok konuşulan yedinci dil olan Rusça, aynı zamanda Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Yüzyıllar içerisinde Latince, Lehçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Hollandaca gibi dillerden etkilenen Rusçayı öğrenmek düşündüğünüz kadar zor değil! Ve elbette Rusça öğrenmek için pek çok seçenek var. Yine de temel dil eğitimi için Rusça kursu vazgeçilmezliğini koruyor. Eğer Rusça öğrenmeye karar verdiyseniz bir yerlerden başlamak zorundasınız, değil mi?
  Rusça öğrenmek için pek çok nedeniniz var
  Yeni bir dil öğrenmeye karar verdiğinizde elbette bazı zorluklarla karşılaşırsınız. Karşınızda, belki iş ortamında ya da akademik çevrede birçok kez duyduğunuz ama anlamakta zorlandığınız kelimeler vardır. Üstelik sözcükleri bir araya getirip, herhangi bir diyalog kurabilmek için öğrenmeniz gereken gramer kuralları, not defterinizden size el sallamaktadır. Neyse ki, Rusça öğrenmek o kadar da zor değil! Eğlenceli olduğu dahi söylenebilir ki bu dili öğrenmek için pek çok yol var. Bunlardan biri de az önce söylediğimiz gibi Rusça kursudur. Fakat Rusça kursu ile ilgili paragrafımıza geçmeden önce “Neden Rusça öğrenmelisiniz?” sorusuna kısaca cevap verelim.
  Rusça ya da başka bir dil öğrenmeye karar verdiyseniz eğer zamanınızı çok iyi kullanmak zorundasınız çünkü yeni bir iletişim yolu öğreniyorsunuz, yeni bir kültür öğreniyorsunuz, farklı insanlarla tanışma olasılığınız var ve kişisel gelişimizi büyük oranda artırıyorsunuz. Bununla birlikte Rusça öğrenmek için birkaç mükemmel neden daha var.
  Dış politika ya da ulusal güvenlik alanlarında herhangi bir birim ilginizi çekiyor mu? Rusya’nın dünya politikasındaki etkisi tartışılmaz ve eğer böyle bir çalışma alanı içerisinde bulunmak istiyorsanız, Rusça öğrenmelisiniz.
  Yukarıdakine göre bir parça daha ilginizi çekecek bir konular, bilim ve teknoloji olabilir mi? Özellikle de henüz eğitim ya da kariyerinizin başındaysanız. Astronot olmak kolay olmasa da, hedefinizi bu yöne çevirebilirsiniz. Böyle bir yolda kim bilir neler, neler öğrenirsiniz. Bilimsel dergileri okumak ve takip etmek için de İngilizcenin yanı sıra bir dile daha mı ihtiyacınız var? Rusça mı? Evet, kesinlikle! Uzaya seyahat, kulağa oldukça hoş geliyor. Rusça öğrenin ve uluslar arası uzay istasyonunu ziyaret edin! (Tabii ki herkesi içeri almıyorlar ama akademik olarak bir yolunu bulmanız mümkün olamaz mı?)
  Ya da, devlet dairesinde uluslararası ilişkiler bölümünde çalışmak istersiniz. Sizin de bildiğiniz gibi bu bölüm kesinlikle birkaç dil bilmenizi gerektiriyor ve eğer Rusça biliyorsanız, sizi işi almaları çok yüksek bir olasılık olacaktır.
  Ve tabii, Dostoyevski, Tolstoy, Bulgakov, Akhmatova, Puşkin’i veya Esenin’i orijinal dilinde okumanın tadına varmak için yapabileceğiniz tek bir şey var: Rusça öğrenmek!* Bununla birlikte Rusya’ya seyahat etmek ve dünyanın ne ünlü balelerini izlemek, bu dili öğrenmek için harcadığınız bütün zamana değecektir. Dünyanın birçok yerinde, iyi kötü İngilizce konuşan birilerini bulmak oldukça kolaydır, ancak bu Rusya için her zaman geçerli değildir Eğer Rusya’yı gezmek istiyorsanız, gerçekten Rusça öğrenmeniz gerekiyor!
  Rusça öğrenmek ne kadar zor ya da zor mu?
  Pek çok insan Rusça öğrenmenin zor olduğunu düşünür. Ama ne kadar zor? Yeni bir dili öğrenmenin zorluğu, zaten bildiğiniz diğer dillere göre değişir. Örneğin İspanyolca konuşuyorsanız Fransızca öğrenmek sizin için kolay olabilir. Eğer Çince konuşabiliyorsanız, Fransızca pek de kolay olmayacaktır ama bu kez de Japonca öğrenmek kolaylaşacaktır. Aynı şekilde Rusça, konuştuğunuz dile ve bildiğiniz ya da öğrendiğiniz diğer dillere bağlı olarak daha kolay ya da daha zor olabilir.
  Aslında işi zorlaştıran biraz da yukarıda söz ettiğimiz gibi Kiril Alfabesi’dir. Yunanca biliyorsanız, bu işaretleri tanımak o kadar zor olmayacaktır, ancak aynı zamanda bu harfleri temsil eden yeni seslere de alışmanız gerekiyor. Yine de endişelenmeyin! Alfabeyi ve bazı temel telaffuz kurallarını öğrendikten sonra, hemen, hemen her kelimeyi telaffuz edebilirsiniz. Kolay bazı şeyler de var tabii… Örneğin Rusça “present, past ve future” olmak üzere üç zaman söylemine sahiptir.
  *
  Rusça kursu  Klasik bir öğrenme biçimi olarak Rusça kursu, sizin ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize göre, ilerlemenize yardımcı olacaktır. Eğer gerçekten Rusça öğrenmek istiyorsanız, geleneksel öğrenme biçimlerini deneyerek başlayabilirsiniz. Böylece iyi bir eğitmen, sınıf arkadaşlarınız ve günlük ödevleriniz olacak.
  Rusça kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. Rusça kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile Rusça kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 2. #2
  Status
  Online
  Uzaklaştırılmış Üye
  Üyelik
  Nov 2021
  Mesajlar
  2.173
  Konular
  0
  Thanks
  0
  Beğenilmiş
  0
  Adı Geçen
  0 Adet Yazı
  Etiketlendiği
  0 Adet Yazı

1 Adet Konu Katılımcısı var

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML

SEO Hizmeti