İngilizce kursu hakkında araştırmalar

Meslek ya da akademik kariyerinizde size yardımcı olabilecek harika bir süper güç veya binlerce kapının kilidini açabilecek sihirli bir anahtara sahip olduğunuzu düşünün.
İngilizce sizin süper gücünüz veya sihirli anahtarınız olabilir.
Şimdi, bu sihirli anahtarı, zor durumları gidermek ve çevrenizdekilere yardım etmek, önemli sorunları çözmek ve insanların iletişim kurmasını sağlamak için kullandığınızı hayal edin.
Böyle bir anahtarla neredeyse bir süper kahraman olursunuz!
Bu fikirler kulağa hoş gelebilir, ancak kendinizi geliştirmek için İngilizceyi nasıl öğreneceğinizi ve kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Klasik bir öğrenme biçimi olarak ingilizce kursu doğru bir başlangıç olabilir. Aslında içinde bulunduğumuz yüz yıl size İngilizce öğrenimini zorunlu kılmaktadır. Şimdi birkaç örnekle bu durumu açıklamaya çalışalım.

Dünya dili İngilizce
Yurtdışında seyahat ediyorsunuz ve o anda bulunduğunuz yerin, diyelim ki bir Fransız köyündesiniz, yerel dilini bilmiyorsunuz. Paranız bitti ve en yakın bankaya gitmeniz gerekiyor, hızlıca! Neyse ki, dünyada pek çok insan İngilizce konuşabiliyor. Bu yüzden hangi ülkeyi ziyaret ediyor olursanız olun biraz İngilizceniz bilmeniz problemlerinizi çözebilir.
Diyelim ki hayalini kurduğunuz iş görüşmesi için randevu almayı başardınız. Bu harika! Fakat insan kaynakları müdürünün ana dili İngilizce olan birisi olması biraz kötü bir sürpriz olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, yeteneklerinizi dile getirmek için var gücünüzle İngilizce konuşmaktır. Böylece çok değerli bir çalışan olabileceğinizi gösterebilirsiniz.
ingilizce, kendi ana dilini konuşanlar arasında sadece üçüncü en çok konuşulan dildir. Ancak, ikinci, üçüncü veya dördüncü dil olarak İngilizce konuşan tüm insanları sayarsanız, İngilizce kesinlikle dünyanın en çok konuşulan dilidir!
İngilizce her yerdedir, bu yüzden gezegenimizin her yerinde ana dilini konuşanlar ya da yabancı dil olarak İngilizce konuşanlar ile iletişim kurabilirsiniz. Böylece çok çeşitli insanlarla iletişim kuracak ve kariyerinizde hızla ilerleyeceksiniz. Tüm bunlar İngilizce kursu için harika birer motivasyon olabilir. Ama hepsi bu kadar değil! Şimdi neden İngilizce öğrenmeniz gerektiğine birlikte göz atalım.

Daha fazla iş fırsatları yakalayabilirsiniz
Dünyadaki birçok büyük şirkette çalışanların İngilizce konuşmasını gerekmektedir. Bazı durumlarda, bu şirketler sadece İngilizce kullanılmasını dahi talep edebiliyorlar. Ekonominin küreselleşmesi, iletişimin artmasını zorunlu kılıyor. İngilizce, farklı ülkelerden ve kültürlerden insanların -seyahat, turizm ve konaklama alanlarında- birbirleriyle iletişim kurmak için kullanabilecekleri ortak bir dil haline geliyor.

Daha iyi bir eğitim alabilirsiniz
Yabancı dil bilmek sadece beyin fonksiyonlarınızı arıtmakla kalmaz, bilginizi ve genel kültürünüzü genişletmek için de İngilizceyi kullanabilirsiniz. İngilizce kursu ile başladığınız ilk adımdan sonra İnternet ortamındaki egzersizleri takip edebilir ya da belirli bir konuda İngilizce eğitim almaya başlayabilirsiniz. (YouTube’da bu tür kanallar oldukça fazla!) İlgi alanınıza göre seçeceğiniz -sinema, edebiyat, bilim ya da belgesel- kısa film veya röportajları tamamen İngilizce izlemek size tonlama, beden dili ve kelime bilgisi kazandıracaktır. Ayrıca, İngilizce yazılmış çok sayıda edebiyat, bilim, tarih ve sosyal bilim eseri var. Bu eserlerin çeviri baskılarını okumak yerine, yazarın İngilizce eserlerini okuyarak, söylemeye çalıştığı şeyin ana fikrine odaklanabilirsiniz. Tüm bunlar İngilizce kursu ve gramer derslerinize destek olacaktır.

Dünyanın her yerinde kolayca seyahat edebilirsiniz
Eğer İngilizce biliyorsanız -ve tabi seyahat etmeyi de seviyorsanız- şöyle bir cümle kurabilirsiniz: “İngilizce konuşan biri olarak, dünyadaki pek çok yeri ziyaret ettim. İletişim, neredeyse hiç bir zaman benim için bir problem olmadı, çünkü tüm dünyadaki insanlar İngilizce konuşuyor. Ziyaret ettiğim her ülkede İngilizce konuşabiliyorum. Yerel dilde birkaç kelime öğrenmek ise, her zaman iyi bir fikirdir. Böylece misafir olduğum ülkenin insanları beni daha çok seviyor.” Bu harika! Doğrusu İngilizce öğrenmeye başlamak için çok daha iyi bir neden olamaz! İngilizce, seyahat detayları konusunda size yardımcı olacaktır.
Seyahat edeceğiniz birçok yerde, insanlar İngilizceyi önemli buluyor. Potansiyel müşteriler ve diğerleriyle iletişim kurmak için İngilizce bilmek zorundalar. Birçok otelde, en az bir çalışanın İngilizce bilmesi gerekiyor ki, çoğu çalışan, İngilizce konuşabiliyor. Bu, müşterilerin ihtiyaçlarını daha rahat karşılamalarını sağlıyor. Hatta dünyadaki küçük kasaba pazarlarındaki insanlar bile, İngilizce konuşanlarla nasıl pazarlık yapılacağını biliyor. İngilizce, seyahatlerinizde iletişimini hızlandıracak ve çok daha keyifli iş ya da gezi programı geçirmenizi sağlayacaktır.

Küresel dili konuşabilirsiniz
Büyük Britanya ve Amerika’nın son birkaç yüzyıl boyunca sahip olduğu ekonomik güç, günümüzde İngilizcenin bu kadar yaygın olmasını sağlayan tarihsel bir sonuçtur. Tarih karmaşıktır ve her zaman da çok hoş ya da güzel anıları barındırmaz ancak, bugün dünyanın her yerinde İngilizce konuşulduğunu reddedilemez bir gerçektir. Geçmişte olanları değiştiremeyiz. Ancak, İngilizceyi pozitif bir güç olarak kullanabiliriz! Dünyayı bir araya getirmek, yabancı ülkelerden insanlarla iletişim kurmak ve birbirlerini daha iyi anlamak için kullanabiliriz.
İngilizce sadece seyahat etmeyi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda küresel eğilimler, kültür ve sosyal konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu da, insanların hayata dair farklı bakış açılarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece siz de kendi dilinizi bilmeyen insanlarla iletişim kurabilecek ve binlerce yeni haber kaynağına, bloga, kitaba ve şarkıya ulaşacaksınız.
İngilizce bilmek, küresel bir konuşmanın parçası olmanıza izin verecektir!
Yeni kültürlerle tanışabilirsiniz
Dil ve kültür birbirinden ayrılamaz. İngilizceyi bilmek, bu kültürde yaşayan insanların nasıl düşündükleri, yaşadıkları ve çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi verir. İngilizce konuşulan ülkelerin kültürünü bilmiyorsanız, bu durum insanların İngilizce olarak ne söylediğini yanlış anlamaya neden olabilir. Sadece temel kelimeleri ve cümleleri bilmek yeterli değildir. İngilizcede iyi iletişim kurmak için ton, beden dili ve yüz ifadeleri gibi şeyleri de bilmelisiniz. İngilizce konuşan kültürlerde hangi kelimelerin veya ifadelerin kabul edilebilir ve kabul edilemez olduğunu anlarsanız, bu, İngilizce konuşan arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla kültürel bir yanlış anlamadan sizi kurtarabilir.

İngilizce öğrenmenin yollarını araştırabilirsiniz
Çoğu insan bir dil öğrenmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte bazı kişilerin İngilizce öğrenmesi daha kolaydır. Almanca, İngilizceye çok yakındır. Fransızcanın İngiliz diline yoğun bir etkisi vardır. Bununla birlikte dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan ve İngilizce ile ilgili olmayan dilleri konuşan insanlar için, İngilizce çok yabancı, kafa karıştırıcı ve zordur. Yine de İngilizceyi herkes için çok kolaylaştıran önemli bir şey var: Kaynakların kullanılabilirliği!
İngilizce çok yaygın bir dil olduğundan dünyanın her yerinde İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar sınırsızdır. İnternette ücretsiz olarak çok fazla kaynak var. Bununla birlikte İngilizce kursu başta olmak üzere, İnternet ve baskılı kaynaklar size süresiz bir eğitim alanı sunacaktır.

Aslında İngilizce her yerdedir. Bu gerçeğin avantajından yararlanın!

ingilizce seviye testi için tıklayınız

Tel:*0212 288 72 86 - 0530 337 69 49
Email:info@ozelkolaydilkursu.com
Web:www.ozelkolaydilkursu.com